Witaj. System subrosa rozpoznał cię jako: gość   :: wróć na stronę główną.
Online
Obecnie jest 1 gość i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Necromunda

Teksty opublikowane w tym temacie.
czwartek, 17 grudnia 2009 - 10:13 :: autor: ES
Necromunda
Z małym poślizgiem, ale jest: Kurier Jarski nr 4, porcja najnowszych wieści z ogarniętego walkami o wpływy Szczurzego Jaru.
wtorek, 01 grudnia 2009 - 12:57 :: autor: ES
Necromunda
Dwa tygodnie minęły, czas na kolejny numer kampanijnego newslettera.
czwartek, 19 listopada 2009 - 02:18 :: autor: ES
Necromunda
Kampania w Szczurzym Jarze nabiera rumieńców i powiadam Wam, że są to rumieńce konkretne - polecam sprawdzić.
sobota, 17 października 2009 - 10:36 :: autor: ES
Necromunda
Jak to: gdzie leży Szczurzy Jar? W Sektorze VII Podmolocha, niedaleko Ściany, na trakcie wiodącym do Kaskad Pyłu. Jasne? Chyba nie bardzo...
poniedziałek, 21 stycznia 2008 - 19:00 :: autor: ES
Necromunda
Anonimowy Tłumacz (któremu raz jeszcze cześć i chwała) przełożył ok. 2/3 rozdziału The World of Necromunda z podręcznika głównego. Uznałem, że szkoda byłoby pozostawić rzecz bez dokończenia, oto więc przed Wami brakująca, ostatnia część tegoż rozdziału.
czwartek, 17 stycznia 2008 - 07:00 :: autor: ES
Necromunda
Oto i druga porcja tłumaczeń tekstów traktujących o Necromundzie, większa nawet niż poprzednia. Ponownie wyrażamy nadzieję, że nieznany jak dotąd Autor tłumaczenia nie obrazi się na nas za opublikowanie owoców jego pracy lub zgłosi się, byśmy mogli oddać mu należny szacun :)
wtorek, 15 stycznia 2008 - 14:09 :: autor: ES
Necromunda
W opublikowanym jakiś czas temu zestawieniu najbardziej przydatnych stron necromundowych wspomniałem o materiałach zabezpieczonych po nieistniejącej już stronie Twierdzy Wrocław, a będących różnej maści tłumaczeniami tekstów oficjalnych. Dziś pierwsza porcja opisu świata Necromundy w naszym rodzimym języku, którą polecamy zarówno tym, którzy dopiero rozważają rozpoczęcie przygód w Podkopcu Primus, jak i tym, którzy, zajęci praniem po pyskach wrogich gangów, nie zwrócili dotąd baczniejszej uwagi na tło fabularne tegoż prania. A warto!
Notatka: Cytując Xeratusa, sprawcę pierwotnej publikacji niniejszych tłumaczeń w sieci: "Informacje te są znalezione w internecie i nie mam pojęcia kto jest ich autorem. Mam nadzieję, że autorzy wybaczą fakt umieszczenia na stronie ich tekstów."
I pod tym się podpisujemy, a jeśli uzyskamy informacje o autorze przekładu, natychmiast uczynimy stosowną wzmiankę.
poniedziałek, 12 listopada 2007 - 18:43 :: autor: ES
Necromunda

Zasadniczo na SubRosie nie zamieszczamy ogłoszeń, jednak dziś czynimy wyjątek dla imprezy wyjątkowej, bo dotyczącej Necromundy, jednego z naszych ulubionych systemów. Uznaliśmy, że każda okazja do propagowania tej świetnej gry jest dobra :)

piątek, 21 września 2007 - 10:51 :: autor: ES
Necromunda
Stwierdziwszy, że brak jest jednego miejsca, skupiającego linki do rozrzuconych po sieci (i nie tak znowu licznych) materiałów do Necromundy, postanowiłem takie miejsce stworzyć - zapraszam serdecznie.
poniedziałek, 10 września 2007 - 10:23 :: autor: ES
Necromunda
Co prawda w poprzednim odcinku sagi o Hangin' Pip's opisałem już sposób wykorzystania różnego rodzaju siatek metalowych do wykonania elementów terenów do Necromundy, jednak trochę dręczyła mnie myśl, że więcej w tym artykule tekstu niż zdjęć. Koniec końców stwierdziłem, że warto by pokazać krok po kroku sposób wykonania najbardziej skomplikowanej struktury, jaką niewątpliwie jest galeria na silosie.
czwartek, 21 czerwca 2007 - 15:41 :: autor: ES
Necromunda

Choć prace przy Hangin' Pip's nie idą ostatnio zbyt wartko (prawdę mówiąc nie idą wcale...), nie oznacza to, że zapomnieliśmy o Necromundzie. Jeśli nie można pobiegać po Anderhajwie ani go pobudować, to cóż pozostaje? Poczytać o nim. Oto moje wrażenia z lektury kolejnych dwóch powieści ze świata naszego ulubionego Kopca, Molocha czy jak tam go jeszcze zwą... Hajwu :)

wtorek, 09 stycznia 2007 - 13:27 :: autor: ES
Necromunda

Czas na kolejną relację z niespokojnego Hangin' Pip's. Tym razem w jego mrocznych zakamarkach starły się gangi Łysych i Bandaniarzy, czyli reprezentanci Domów Delaque i Orlock. Wybaczcie nam nie najlepszą jakość zdjęć - bywają niewyraźne i nieco ciemne. Na swoje usprawiedliwienie mamy tylko to, że w Podkopcu światło to towar zdecydowanie deficytowy :)

wtorek, 05 grudnia 2006 - 14:37 :: autor: Verbal
Necromunda
Musashi Miyamoto i "Pojedynek w świątyni Sen Jun Sun Gendo" w wydaniu Necromundowym czyli "Mordobicie w Świątyni Calcium"
piątek, 24 listopada 2006 - 15:17 :: autor: ES
Necromunda
Jako że możliwość rozegrania bitewki lub dwóch stała się nagle całkiem realna i nieodległa w czasie, prace przy budowie Hangin Pip's uległy zintensyfikowaniu. W moim zamierzeniu cykl ma jednak być swego rodzaju relacją z przebiegu prac w porządku chronologicznym, zatem dziś w roli głównej testowy silos.
środa, 15 listopada 2006 - 15:10 :: autor: ES
Necromunda
Zainspirowany tekstem Ibsena, w którym nasz subrosowy Hajwmajnd zaprezentował początki swojej armii, postanowiłem w podobnie odcinkowy sposób przedstawić kolejne etapy budowy Hangin' Pip's - jednej z wielu osad położonych gdzieś w czeluściach Podkopca.
środa, 18 października 2006 - 14:43 :: autor: ES
Necromunda

Oto pierwszy tekst w kategorii Necromunda. Choć na pewno nie jest to intro idealne, to chcemy wierzyć, że zapowiada lawinę artykułów o grze coraz mniej zapomnianej (miejmy nadzieję :)).