Witaj. System subrosa rozpoznał cię jako: gość   :: wróć na stronę główną.
Online
Obecnie jest 1 gość i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Kategoria: Recenzje

Teksty opublikowane w tej kategorii.
wtorek, 02 lutego 2010 - 01:40 :: autor: Ardis_deLeveren
WH40k
Miałem najpierw zaprezentować tekst o Eisenhornie. Ale spiski warpu nie pozwoliły go dokończyć od razu, a teraz minęło już tyle czasu od lektury, że musiałbym go chyba przeczytać na nowo, aby tekst powstał w takim kształcie, w jakim miał powstać. Pewnie zresztą to zrobię, jak skończę sesję, bo książka warta jest nawet wielokrotnego czytania. Ale teraz, przed Wami pisana na świeżo (ledwie parę godzin temu pomachaliśmy sobie z Gideonem na pożegnanie) pół recenzja, a pół bardziej nieokreślona prezentacja wrażeń po lekturze Ravenora.
czwartek, 07 stycznia 2010 - 22:13 :: autor: Slaw
WH40k
Witajcie

Jestem właśnie po lekturze dwóch kolejny części cyklu Herezja Horusa, "Descent of Angels" i "Battle for the Abyss", czyli odpowiednio tomów VI i VIII. Jeżeli macie ochotę to zapraszam do krótkiej recenzji.
wtorek, 15 grudnia 2009 - 20:49 :: autor: Slaw
WH40k
Przedwiąteczny zestaw przemysleń, niekoniecznie bardzo ambitnych.
niedziela, 11 października 2009 - 23:08 :: autor: ibsen
Kultura
Krótkie recenzje dwóch filmów SF. "Kroniki mutantów" kontra "Dystrykt 9". Zapraszam do lektury.
poniedziałek, 02 marca 2009 - 19:42 :: autor: Slaw
WH40k
Witajcie

Książki z serii Herezji Horusa mają jedną zasadniczą wadę. Czyta się je za szybko. Po przeczytaniu kolejnych tomów opowieści o 30 millenium zapraszam do krótkiej recenzji.
poniedziałek, 19 stycznia 2009 - 18:49 :: autor: Slaw
WH40k
Dosyć sporo zrecenzowanych tytułów przy dosyć niewielkiej objętosci recenzji. Mam nadzieję, że to stosowna zachęta do lektury.
Notatka: Ps. Dzięki serdeczne dla ESa za wypożyczenie Ravenora ;).
czwartek, 25 grudnia 2008 - 14:43 :: autor: Morkai
WH40k
Da Green Dezemba!!! Przed oficjalnym Janu-Waaaagh-ry!!! Tak jest - zapraszam do zapoznania się z zawartoscią pudeł Battlewagona i Stormboysów jeszcze 2 tygodnie przed ich oficjalna sprzedażą. A jest co oglądać. WELKUM!!
Notatka: Wszystkie przedstawione tutaj modele są (pod względem wizeruneczku) własnością Games Workshop.
poniedziałek, 03 listopada 2008 - 14:24 :: autor: ES
WH40k
Nazbierało się czterdziestkowych książek do zrecenzowania, oj nazbierało się... Mam nadzieję, że niniejsze sprawozdanie z lektury Planetkill zapoczątkuje coś na kształt nieregularnego cyklu z opisami pozycji wydawanych przez Black Library. Tyle tytułem wstępu, zapraszam dalej.
piątek, 26 września 2008 - 14:41 :: autor: ibsen
WH40k
Jakież to miłe, jak Ibsen i Morkai mają fazę na chłopki! Nie można nie skorzystać z takiej okazji i nie pogadać o najnowszych zmianach! Zawsze warto poczytać (lub posłuchać) co ma Ibsen i Morkai do powiedzenia..bo wiecie! Oni się tak czają, ale tak naprawdę są cholernie dobrzy w te klocki! Cieszy faza Ibsena na Kosmicznych Marines, bo po poczytaniu najnowszego kodeksu tej armii mamy wrażenie, że jak już ktoś wsiąknie w jej klimat, to z niego nie wyparuje! Cieszy też faza Morkaia na Chaos, bo to coś niezmiennego jak wschody i zachody słońca, a rzeczy niezmienne porządkują naszą codzienność. Pogadali więc Ibsen z Morkaiem! Na pewno za mało i na pewno za krótko by kompleksowo omówić zagadnienie, ale zawsze to kilka konkretnych słów o V EDYCJI WH40k.
piątek, 25 lipca 2008 - 15:15 :: autor: Slaw
WH40k
Witajcie.

Jakoś opowieści z 40. millenium omijały mnie zawsze szerokim łukiem. Patrzyłem na nie z lekkim politowaniem, bo niby co można napisać o tym uniwersum, co mogłoby być literaturą na poziomie, który zwróci moją uwagę. Bo czytam dużo, niszcząc sobie oczy bezlitośnie, ale smak dobrej literatury to coś co napędza moje życie i daje mi dużo satysfakcji.
Notatka: S.
wtorek, 24 czerwca 2008 - 12:50 :: autor: Morkai
WH40k
http://i36.photobucket.com/albums/e42/Morkai_74/Rys1-Kodeks-1.gif

Minęło kilka miesięcy od czasu wydania pierwszego i zupełnie nowego pod względem koncepcji Kodeksu do Warhammera 40.000 – Kodeksu Demonów. Sporo dyskusji i emocji wzbudziło to wydarzenie. Od zachwytów po gromy. Postanowiłem z pewnego dystansu napisać słówko. Zapraszam do recenzji Armii Demonów w WH40k.
Notatka: Wszystkie nazwy, jednostki i fotografie wymienione lub umieszczone w tym artykule stanowią własność firmy Games Workshop.
środa, 21 maja 2008 - 12:50 :: autor: ES
WH40k

Gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem wydanego przez Black Library omnibusa "Soul Drinkers", to być może pomocne w podjęciu decyzji będą dlań trzy poniższe, niezależne recenzje. Miały być cztery, ale cóż... Zapraszamy do lektury z przyjemnością tym większą, że mamy zaszczyt gościć na naszych łamach nie byle kogo, bo samego Treja :)

Ostrzeżenie: w recenzjach zawarte są minimalne spoilery, nic takiego, co mogłoby zepsuć lekturę, ale ostrzec wypada.

poniedziałek, 07 kwietnia 2008 - 12:41 :: autor: Morkai
WH40k
WAAAGH trwaaaa! Wspaniałości orkowych mamy już pod dostatkiem. W sam raz by przybliżyć kolejne „smaczki” zielonych pod względem modelarskim.
Notatka: Wszystkie przedstawione tutaj modele są (pod względem wizeruneczku) własnością Games Workshop. Ale tylko pod względem wizerunku, bo te konkretne kupiłem sam za cienszkie pieniondze! (i jeszcze im za darmoche reklamuję).
sobota, 26 stycznia 2008 - 21:57 :: autor: Morkai
WH40k
Znacie to uczucie prawda? Kiedy otwiera się dodatek do jakiejś karcianki i z bijącym sercem czeka na to co dał nam los? Jakaż to „erka” się przytrafiła? Muszę przyznać, że podobne emocje targają mną w przypadku otwierania nowych boxów z niewidzianymi wcześniej modelami do Warhammera 40.000. Tym razem, gdy otwierałem przesyłkę z ust wyrwał mi się tylko jeden wyraz: WAAAAAAGH !!!!!!

czwartek, 02 sierpnia 2007 - 23:10 :: autor: de_wil
WH40k
tak zwanym tytułem wstępu:

impreza odbyła się tak trochę dawno już i nikt o niej nie pamięta zapewne. stąd to małe przypomnienie. dotyczy jednego dnia (a właściwie jednego przedpołudnia), ale coś tam sobie przyobserwowałem i nawet fotkę strzeliłem. relacja składać się będzie z części kilku.

pierwsza dotyczy organizacji i terenów.
czwartek, 21 czerwca 2007 - 15:41 :: autor: ES
Necromunda

Choć prace przy Hangin' Pip's nie idą ostatnio zbyt wartko (prawdę mówiąc nie idą wcale...), nie oznacza to, że zapomnieliśmy o Necromundzie. Jeśli nie można pobiegać po Anderhajwie ani go pobudować, to cóż pozostaje? Poczytać o nim. Oto moje wrażenia z lektury kolejnych dwóch powieści ze świata naszego ulubionego Kopca, Molocha czy jak tam go jeszcze zwą... Hajwu :)

środa, 06 czerwca 2007 - 15:33 :: autor: ES
WH40k
Zapraszam do lektury recenzji zbioru opowiadań ze świata WH40k.
czwartek, 08 lutego 2007 - 11:24 :: autor: Slaw
WHFB
Witajcie. W pierwotnym moim zamierzeniu artykuł ten miał być recenzją podręcznika do armii Imperium do systemu WFB. Nie do końca mi się to jednak udało. Zapraszam do lektury.
poniedziałek, 05 lutego 2007 - 11:26 :: autor: ES
Aeronautica Imperialis

Dziś Brother Bethor dzieli się z nami wrażeniami z lektury podręcznika do gry Aeronautica Imperialis oraz z pierwszych starć na niskim (w porównaniu z BFG) pułapie. Zapraszamy!

Notatka: Autor: Brother Bethor
piątek, 26 stycznia 2007 - 08:30 :: autor: ES
Battlefleet Gothic

Nowy podręcznik, nowa edycja: czy aby na pewno? Rzecz gruntownie obadał i opisał dla Was, szybki jak necroński Szakal, Ardis deLeveren.

Notatka: Autor: Ardis deLeveren
środa, 17 stycznia 2007 - 12:05 :: autor: ES
WH40k
Zapraszam do lektury recenzji kolejnych pozycji wydanych przez Black Library. Tym razem padło na trzytomowy cykl o Urielu Ventrisie, kapitanie IV kompanii Ultramarines, autorstwa Grahama McNeilla.
środa, 18 października 2006 - 14:43 :: autor: ES
Necromunda

Oto pierwszy tekst w kategorii Necromunda. Choć na pewno nie jest to intro idealne, to chcemy wierzyć, że zapowiada lawinę artykułów o grze coraz mniej zapomnianej (miejmy nadzieję :)).