Witaj. System subrosa rozpoznał cię jako: gość   :: wróć na stronę główną.
Online
Obecnie jest 1 gość i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
niedziela, 10 lutego 2013 - 21:45

Strona gotowa do druku
WH40k

W minionym tygodniu trochę się działo.
Zarówno rodzinnie, jak i zawodowo. Oraz hobbistycznie – trzy wieczory spędziłem nad chłopkami i jestem niezwykle zadowolony zarówno z efektu, jak i z tempa pracy. Z drugiej strony bierze mnie wkurw, że w sumie niewielkim nakładem sił i czasu można zrobić całkiem sporo i że wcześniej się za to nie zabrałem. No ale nie o tym ma być wpis niniejszy.
Wczoraj przysiadłem i połączyłem przyjemne z pożytecznym – Canal+ transmituje mecze Pucharu Sześciu Narodów (jakiś czas temu pokochałem rugby i oglądam namiętnie) i mając perspektywę blisko 4 godzin przed telewizorem zabrałem się za czyszczenie, pasowanie, wiercenie i sklejanie. Nie do końca zrobiłem tyle, ile zamierzałem (bo więcej patrzyłem jednak w telewizor), ale to kolejny (duży) krok w dobrym kierunku.

Zanim się chwalić będę, kilka słów dlaczego tym, a nie czymś innym. Ano poczytałem, popytałem i wykminiłem rozpiskę na 1250 pkt. Czy dobra, to się okaże jak nią zagram, a zagram – jak zmontuję i pomaluję całość.
No, to lecimy:

Lord weteran Khorne'a na motorze, z siekierą, sigilem oraz mutacją.

8 weteranów Khorne'a na motorach z 2 plasmami i szefem który ma mutację oraz clawa.

10 weteranów Undivided z laską, plasmą i szefem, który ma topór energetyczny oraz mutację.

8 weteranów Khorne'a z meltą (oraz CCW/BP), w tym szef z mutacją i 2 clawami. Nosorożec z wrzaskunem (dirge caster).

5 weteranów undivided z laską.

5 havoców undivided z 4 a.cannonami. Też weterani.

2 weterańskie oblity Nurgle'a.


1. VotL, bo założyłem sobie, że chłopcy w interesie siedzą już długo. Pochodzą z różnych legionów, których przyciągnął silny przywódca. Pamiętają bitwę pod murami pałacu (fałszywego) Imperatora. To tylko 1250 pkt, więc przyjąłem, że są częścią większej siły rezydującej w Oku Terroru.
2. Pod „klimat” podchodzi jeszcze liczba zawodników w poszczególnych składach (8 Khorne'a. taka pamiątka po edycji 3,5, kiedy zaczynałem zabawę z wh40k). I raczej tego nie zmienię w imię maxowania.
3. Brak lataczy. Bo nie mam. A nie chcę kupować nowych rzeczy, jak mnóstwo starych nie jest jeszcze złożonych.
4. Gdzie dreadnought? Też brak – w rozpisce na 1500 pkt się znajdzie, wraz ze składem kultystów, dodatkowym oblitą oraz znurglowanymi havocami.
5. lord na rowerze z siekierą ma (jak ładnie ktoś to ujął) „dużo godności osobistej” i razem z obstawą oraz składem w nosorożcu powinien zająć nie-mój objective lub przynajmniej nie dopuścić żeby zajął go ktoś. A reszta ma trzymać znacznik(i) w mojej strefie rozstawienia. Oblity wedle potrzeb.

Jak ktoś ma ochotę skomentować, to zapraszam. Ale generalnie nie zamierzam niczego modyfikować, dopóki nie zagram. Zastanawiam się tylko nad zamianą minimaxa na 15 kultystów ze stubberem oraz dodaniem 2 havoców.

Tyle tytułem wstępu, czas przejść do modeli.

1. Dreadnought się nie znurglił za mocno. Wpadłem na pomysł jak skonwertować sarkofag (dostanie wielkie oko), ale jeszcze nie zabrałem się za to. W niektórych miejscach dodałem trochę GS. Zdjęcia? Jak będzie widać inne zmiany, niż kosmetyczne. Na ten moment model poszedł w odstawkę – priorytetem są składy piechoty.
Plan minimum na kolejny tydzień: brak
Plan optimum na kolejny tydzień: zGSować potwora.

2. CSMi undivided. Stan jak widać – 11 sklejonych korpusów oraz nóżek. Główki na blue tac. To baza pod 2 składy troopsów i oddział havoców. W kolejce czeka jeszcze 9 panów. Założenie jest takie, żeby się nie powtarzały wzory w jednym oddziale (główki oraz osobno zestawienia korpus-nogi). Części pochodzą głównie z zestawów CSM (zwykłych/pojazdów/berserkerów), ale jest i kilka bitsów od SMów.
Plan minimum na kolejny tydzień: dosztukować bazę pod 9 zawodników, w tym 3 championów.
Plan optimum na kolejny tydzień: dodatkowo każdy z modeli ma ręce z padami, broń i plecaki.

http://i102.photobucket.com/albums/m116/de_wil/My%20Chaos%20Space%20Marines/WIPs/CSMi_zps11481671.jpg
Strona << | 1 | 2 | >>