Witaj. System subrosa rozpoznał cię jako: gość   :: wróć na stronę główną.
Online
Obecnie jest 1 gość i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
piątek, 21 września 2007 - 10:51

Strona gotowa do druku
Necromunda
Poniższa lista jest oczywiście niepełna. Wybierając te, a nie inne strony czy fora, kierowałem się własną oceną treści na danej stronie zawartych, ich przydatnością do zabawy w podkopcowe mordobicia A.D. 2007. Pominąłem więc strony powielające materiały dostępne w bardziej atrakcyjnej formie gdzie indziej, całkowicie martwe lub nierozwinięte fora, strony zawierające pojedyncze zdjęcia czy teksty w stylu "Hej, oto muj gang do Nekro" itp. Wyszedłem z założenia, że zainteresowani sami sobie znajdą takowe twory w razie potrzeby, niniejsza zaś strona ma skupiać wyłącznie to, co oficjalne (ze zrozumiałych względów) i najciekawsze (co również jest oczywiste).

Strony oficjalne i ważniejsze nieoficjalne:

Oficjalna strona Necromundy by GW (uwaga: jeżeli link wyrzuci Cię na stronę główną GW, wybierz kraj i potem kliknij zakładkę "Specialist Games") - wszystkie oficjalne zasady gry, w tym oczywiście zasady gangów, dostępne w postaci plików - plus rzecz jasna sklep z modelami. Poprzednia strona oficjalna - Specialist Games - niestety uleciała niedawno w niebyt, razem z mnóstwem artykułów fanowskich, sygnowanych przez SG. Ale oto w kwietniu 2009 ruszyła taka oto strona, próbująca odtworzyć utracone skarby, jak również wskrzesić forum SG.

Tu był adres strony GW Hiszpania, z obszerną galerią modeli do Necromundy, ale jak wszystkie inne strony regionalne, także i ta przeszła zasadnicze przemiany, wskutek których galeria przepadła.

Strona Anthony'ego Case - człowieka, który stworzył (i tworzy nadal!) wiele materiałów do Necromundy, sygnowanych później przez SG. Chwała mu za to, że publikuje te materiały na swojej stronie! Strona naprawdę godna polecenia (kulty Chaosu, ajajaj!!!).

Forum Eastern Fringe - z chyba najbardziej żywym forum Necromundy w sieci. Jest to forum wprawdzie nieoficjalne, lecz polecane przez GW (tzn. na poprzednim wcieleniu strony GW był do niego link). Można tu znaleźć mnóstwo dyskusji, porad, raportów, rosterów, są również galerie (wszystko w odpowiednich działach forum). Nie tylko początkującym polecam zwłaszcza ten temat, w którym znaleźć można zestawienie najbardziej użytecznych wyprasek z bronią, przydatnych przy składaniu gangu. [EDIT] W związku z wycofaniem (czasowym, miejmy nadzieję...) z oferty GW bitzów, w tym ramek z bronią, bardziej użytecznym jest ten temat, w którym znajdziecie zdjęcia zawartości poszczególnych pudełek z gangami.

NecroNet - Battle for Hive Oblivion - brzmi poważnie. Zacytujmy autora strony: This site was created, hosted and maintained by LastSummer. It is to be a tool for the players of Necromunda. Players can sign-up and add their gangs so that everyone can view their progress. You can add as much or as little details as you would like, but feel free to take advantage of this site to add fluff to your gang and give them life. W skrócie: ciekawe narzędzie do tworzenia rozbudowanych rosterów online i przeglądania rosterów innych graczy.

Forum Necromundy na portalu Warseer - forum nieoficjalne, które jednak chyba nie wymaga szczególnych rekomendacji.

Necromunda w Wikipedii - jak to w Wikipedii - notka biograficzna gry, zarys tła fabularnego, garść ważniejszych linków.


Główne fora i strony polskojęzyczne:

Temat na forum Sztabu - są plany kampanii na jesień (2009), stay tuned!

Temat na forum Cytadeli - jeden z kilku tematów na tym forum, lecz jedyny w miarę żywy. Tutaj natomiast znaleźć można trzy teksty dotyczące Necromundy, zamieszczone na Cytadeli.

Temat na forum Nowej Gildii - jak wyżej w przypadku Cytadeli.

Forum na Glorii Victis - osobne podforum poświęcone Necromundzie, niestety ostatnio w stanie dość głębokiego uśpienia.

Jeszcze jakiś czas temu obowiązkowe byłoby zamieszczenie w tej sekcji linka do strony Twierdzy Wrocław, gdzie można było znaleźć bardzo dobre, obszerne tłumaczenia tła fabularnego i zasad podstawowych Necromundy. Niestety, strona przepadła w odmętach historii.


Strony graczy, przeważnie martwe, ale można je sobie przejrzeć w poszukiwaniu ciekawostek lub inspiracji:

Portal iNecro - wygląda niepozornie, jednak w menu po lewej stronie można znaleźć sporo ciekawych materiałów (w tym sporo alternatywnych gangów).

Tom's Necro - sporo materiałów praktycznie na każdy temat dotyczący gry.

Shai'tan's Necromunda - zestaw przeróżnych zasad alternatywnych, w tym wielu nieoficjalnych gangów i najemników.

Buns of Steele - o Goliatach.

Necrocards - The Necromunda Card Game Project - jak sama nazwa wskazuje, autorski dodatek karciany do Necromundy.

Necromunda HQ - strona polska, warto zerknąć m.in. na zdjęcia makiet.

WarVault - Necromunda - opisy i zasady do kilku nieoficjalnych gangów.

Strona domowa Gunnili i Linandara - zestaw różności do załadowania. Głównie materiały ze strony SG, ale także m.in. pliki do AB 2.2 i 3.0.

Toadflax Games - parę użytecznych drobiazgów.

Void Gamers - Necromunda - różności różniste :)

stephane.info - Necromunda - ciekawy artykuł o konstruowaniu gangu i taktyce, do tego parę galerii.


Oczywiście mogłem coś przeoczyć coś cennego - bardzo proszę o sygnał w takich sprawach, chętnie uzupełnię listę o nowe pozycje. A póki co dziękuję za uwagę, czas skopać parę tyłków...
Komentarze

Inkq
21-09-2007 - 12:06

No, no no. ES czyżbyś wróżył jakieś ożywienie w Necromundzie...

Akacja bardzo dobra, linki przydatne, bardzo. ;)

ES
21-09-2007 - 12:20
Może nie wróżył, tym się nie zajmuję ;) - ale z pewnością bardzo bym sobie tego ożywienia życzył, bo system zacny jest i basta.
Przy okazji dodałem link do przeoczonego w pierwszym momencie forum Warseera.
Ardis_deLeveren
21-09-2007 - 12:49

Jak to dobrze, że niektórym ludziom chce się robić takie podsumowania... Inni ludzie nie muszą potem grzebać po sieci, i czytać setek stron w poszukiwaniu tych kilku wartościowych. Gud dżab. :D

ES
21-09-2007 - 14:39
Dzięki Ardisie.
Dodałem link do Wikipedii (niby oczywiste, ale jakoś wcześniej nie pomyślałem) i strony stephane.info (znalazłem zgubiony link).
ES
28-03-2008 - 13:33

Apdejt: dodałem link do forum poznańskiego Sztabu. Chciałem też dodać link do Border Princes, gdzie widziałem kiedyś temat o Necromundzie w Starym Świecie w Warszawie, ale niestety forum BP leży od jakiegoś czasu.

ES
19-08-2008 - 09:50

Apdejt: dodałem link do tematu na forum Eastern Fringe, w którym można obejrzeć zdjęcia zawartości poszczególnych pudełek z gangami.

ES
24-11-2008 - 12:49

Apdejt: zmieniłem namiar strony oficjalnej (R.I.P. SG...) oraz usunąłem link do tematu na forum poznańskiego Sztabu (temat padł razem ze starym forum).

ES
09-05-2009 - 14:20

NECRO-UPDATE: Zaktualizowałem adres strony GW, dodałem adresy nowej strony SG, strony Anthony'ego Case (polecam!), strony NecroNet i tematu na nowym forum poznańskiego Sztabu. Usunąłem też kilka padłych linków.